Winning with the Modern London System

Kód: 18
€24,95
Skladom

Moderný Londýnsky system.

Detailné informácie

Podrobný popis

V tejto knihe otvorenie Londýnsky systém využíva všetky najdôležitejšie hry s dôkladnými pripomienkami prostredníctvom, ktorých budú mať čitatelia možnosť pochopiť podstatu tohto otvorenia. Podľa môjho názoru má toto otvorenie budúcnosť pred sebou a veľa ďalšieho priestor pre rast a rozvoj.

 Chcel by som spomenúť, že kniha obsahuje najvýznamnejšie časti tohto otvorenia, ako aj myšlienky, ktoré boli dosiahnuté skúsenosťami z hrania hier v turnajoch, ako aj pozície analyzované v spolupráci s majstrom Ferencom Berkesom. Ak by si však hráč vybral toto otvorenie, vždy by mal byť priestor pre nejakú novú zaujímavú myšlienku počas samotnej hry, pretože obe strany (biela aj čierna) sa môžu stretnúť s niečím novým a nepreskúmaným v relatívne skorej fáze hry. V tom spočíva krása šachu: kreativita, sloboda miešania vecí a množstvo možností a nápadov na hru vysokej kvality.

 GM Ferenc Berkes, najvyššie ELO 2706 v roku 2011:
 "Vďaka mojej dobrej kamarátke Nikole, už v roku 2008 som vedel, že 2.Sf4 bol zložitejší ťah ako je jeho reputácia. Od olympiády v Drážďanoch toho istého roku som ho hral pravidelne - a s úspechom. Vždy som bol ohromený tým, ako bola kreatívna Nikola. Počas tohto obdobia objavujem mnoho nových myšlienok, ktoré môžem bezvýhradne odporučiť každému, kto sa chce naučiť menej známym, ale zato zložitým štruktúram. “

 

Dodatočné parametre

Kategória: Otvorenia
Záruka: 1 rok
Hmotnosť: 0.6 kg