Grivas Opening Laboratory - Volume 7

Kód: 297
€24,95
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

V siedmej a poslednej knihe série dokončíme našu výpravu a dokončíme budovanie nášho bieleho repertoáru na základe 1.d4.

Najprv sa zaoberáme tým, ako čeliť ‚modernej obrane‘, duu prevažne strategických systémov, ktoré neboli nikdy extrémne populárne, no hrajú sa dodnes, väčšinou na úrovni klubových hráčov. Navrhované systémy sú založené na zdravých centrálnych schémach, ktoré dosahujú skromných 50,6 % v dobrom počte hier (približne 27 500).

Potom sa obrátime na „Poľskú obranu“, otvor, ktorý sa môže preniesť do „St. George Defence“. Ide o aktívnu vernisáž, ktorá nebola nikdy extrémne populárna, no hrá sa dodnes, väčšinou na klubovej úrovni.

Potom prejdeme k preskúmaniu rôznych vedľajších línií, ktoré sú zahrnuté v kapitole „Rôzne obrany“. Týmito otvormi sú „Dzindzi-indická obrana“, „Tangová obrana“, Bozo-indická obrana‘, ‚Englundský gambit‘ a ‚Owen obrana‘.

Pomerne veľkou kapitolou moderného šachu je ‚Benoni Defence‘, vedro prevažne taktických systémov, ktoré nikdy neboli veľmi populárne, ale stále sa hrajú aj dnes, opäť väčšinou na úrovni klubového hráča.

Budeme sa zaoberať ‚Starými Benoni‘, ‚Českými Benoni‘, ‚Schmid Benoni‘, ‚Snake Benoni‘ a nakoniec ‚Klasickými modernými Benoni‘.

A nakoniec sa budeme zaoberať tým, ako čeliť ‚starej indiánskej obrane‘, skromnému, ale stabilnému strategickému systému, ktorý si nikdy nezískal veľkú popularitu, no rovnako ako ostatné sa hrá dodnes, väčšinou na úrovni klubových hráčov.

V knihe nájdete nielen konkrétnu a dobre štruktúrovanú prezentáciu pohybu po pohybe, ale aj kapitoly o stredných hrách, koncovkách a taktike, ktoré sú pre variácie typické a pomôžu vám veci lepšie pochopiť!

Dodatočné parametre

Kategória: Otvorenia
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.6 kg